A Baja Greece világkupa második versenynapján Miklós Csaba és Horn Albert sikeresen megtartották első két szakaszos pozíciójukat, ezzel Challenger kategóriában a 3. helyet szerezték meg. Első útjukon a Taurus T3 Max-szal, 560 kilométer versenytáv teljesítése után, összetettben 5.-ként értek célba!
„Végső soron ez a futam arról szólt, hogy képviselhettük az otthoniakat, a magyarokat és számomra ennek van a legnagyobb jelentősége, ami jóval túlmutat a győzelem fontosságán. Megtiszteltetés, hogy T3-ban megmutathattuk magunkat magyar tereprallye-sként!” – emelte ki Miklós Csaba.
Eleinte kihívás volt az új prototípus dinamikájának megtalálása, a Can-Am-nél használt vezetési stílus leváltása, azonban az első gyors végére már sikerült ráérezniük a ritmusra és megérteni az autó egyedi működését. Az első nap nem kevesebb mint 7 autót utasított maga mögé a magyar páros egy defekt és a tapadással való küzdelem ellenére, a műszaki problémák azonban a későbbiekben sem hagyták el őket, megoldás híján pedig együtt kellett élniük ezekkel.
„Borzasztó volt a mai nap. Az harmadik szakaszon a 20. kilométertől elromlott a hűtésünk és ezért nagyon korlátozottak voltak a lehetőségeink. Sokszor egyes sebességben is alig jutottunk fel a dombra, folyamatosan 120 fokon volt az autó, mindent be kellett osztanunk, hogy célba tudjunk érni, ennek ellenére azonban aránylag jó időt mentünk. A második szakasznak már annak tudatában vágtunk neki, hogy megjavították a Taurust, azonban ez nem így történt. Ugyanúgy melegedett, az elejétől fogva hűtés nélkül versenyeztünk, de nagy örömünkre így is sikerült megtartanunk a pozíciónkat, a kategória 3. helyet! A terep nagyon jó volt, olyan részekkel kiegészülve, amik a tavalyi futamon nem szerepeltek. Rendkívül változatos, az egyik legszebb és legélvezetesebb, legélménydúsabb pálya, amin eddig indultam.” – mesélte a szélsőséges tapasztalatokat a pilóta.
A lassabb tempó miatt Fernando Alvarez-ék megelőzték a magyar duót, de a vége előtt nem sokkal összeszedtek egy defektet, így Miklós Csabáék vissza tudták venni elvesztett pozíciójukat.
A korábbi száraz napok után az utolsó 15 percre utolérte őket az eső, utólag nézve az autó problémája miatt jól jött a zivatar, mert ezekhez a körülményekhez a túlmelegedéssel együtt is megvolt a tempójuk. Minimális hibával sikerült teljesíteniük a versenyt, a korlátozott sebesség miatt pontosabb autózásra volt lehetőségük, ami tanulás szempontjából előnyt jelentett.
A verseny előrehaladtával a prológon és a Shakedown-on érzett kezdeti bizonytalanság teljesen megszűnt, magabiztos és a tudatos vezetés váltotta fel.
„Nagyon örülünk, hogy szerencsésen beértünk a célba a sok technikai malőr ellenére is. Rendkívül elégedett vagyok, egy ismeretlen mezőnyben, új autóval próbáltam ki magam, az egyetlen megszokott pont talán Berci volt, nélküle nem is kezdtem volna el a versenyt. Mentálisan és technikailag is támogatott engem, kívül-belül ismeri az autót, minden apró problémánál kezelni tudta a helyzetet, rengeteget segített. A tájékozódás nem okozott fejfájást, a görög terep többnyire egyirányú, elágazásoktól mentes, a pálya is nagyon jól ki volt jelölve, szinte lehetetlen eltévedni rajta.” – mondta a pilóta.
Mivel Miklós Csabát és Horn Albertet a Baja Greece teljes hossza alatt technikai probléma hátráltatta – az SS1-en hiányzott 80 lóerő az autóból, a második szakaszon defektjük volt, a 3.-4. gyorson az autóhűtés romlott el -, egy másik nemzetközi futamon is megmérettetnék magukat.
„Szeretnék egy gondmentes világkupát megfutni, lehetőség szerint még idén, hogy kapjak egy ideálisabb képet arról, mire lehetünk képesek. Fel kell mérnem, hogy érdemes-e további energiát belefektetni a nemzetközi versenyekbe, szponzorokat, erőforrásokat keresni, hogy folytathassuk a magyarok képviseletét a világkupában.” – vázolta a jövőbeli terveket Miklós Csaba.
Szerző: Erős Réka